Başkanımız

Saygıdeğer Beşiktaşlı İş İnsanları,

Türkiye’de hatta dünyada mevcut spor kulüplerinin bir çoğunun temel bir felsefesi yoktur. Bu nedenledir ki taraftar toplulukları salt başarıya endekslidirler ve dönemsel başarısızlıklar halinde kulüplerine olan aidiyet hisleri zayıflar ve kopma derecesine gelir.

Oysa Beşiktaş Jimnastik Kulubü farklıdır. Beşiktaş bir kültürdür, bir yaşam biçimidir. Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı bir duruştur. Öyle ki sadece ülkemizdeki adaletsiz yaklaşımlara değil, tüm dünyadaki adaletsizliklere anında tepki veren Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketidir. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar, hak mücadelelerinde yanlarında Beşiktaş’ı bulurlar ve bu nedenle dünya üzerinde en çok sempatizanı olan Türk kulubü Beşiktaş’tır.

Beşiktaş kurulduğu 1903 Mart’ından bu yana, Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti ve Şevket Beyler’in bayrağını, Baba Hakkılar, Şeref Beyler Süleyman Sebalar bugünlere taşıdılar. Bizlere Hakkımızla oynamayı, Şerefimizle kazanmayı öğrettiler.

Öyle ki; Onursal Başkanımız Sn. Süleyman SEBA; “Beşiktaş şampiyon olsun, maç kazansın, kupalar kaldırsın diye tutulmaz. Beşiktaşlılık bir değerler manzumesidir. Dürüstlüktür. Ahlaklı olmaktır. İyi insan olmaktır.”  sözleriyle tüm camialara örnek olan Beşiktaşlılık duruşunu ete kemiğe büründürmüştür.

İşte bu yüzdendir ki Beşiktaş’ı tutmak diye bir kavram yok. Bizler Beşiktaş’ı tutmuyoruz, Beşiktaş’ı yaşıyoruz. Beşiktaş tasavvufi anlamda aşk. Bir olmak, Bir’in bir parçası olmak demek Beşiktaşlılık.  O nedenledir ki bizler de Beşiktaş’la beraber bir ve bütün oluyoruz. Kısacası Beşiktaş’ı iliklerimize kadar yaşıyoruz.

Malum, kişiler geçici kurumlar ise kalıcıdır. Bu bağlamda kuruluşundan bu yana bir felsefe etrafında Bir ve bütün olan Beşiktaş taraftarı olmanın verdiği vakar ve gururu, nesiller boyu  yaşamak ve yaşatmak gayesiyle kurulan Derneğimiz’e Beşiktaş aşığı tüm iş insanlarını bekliyoruz. 

Bize omuz verin ve gücümüze güç katın.

Saygılarımla,

Ahmet Münir YAŞAR

Yönetim Kurulu Başkanı